להיפגש עם הזוגיות שלי

השגרה שלי, העבודה שלי, הבית שלי, התחביבים שלי, האישה שלי, הגבר שלי, הילדים וחיות המחמד שלי, החברים והמשפחה כל זה מוכל בתוך החיים העשירים והמגוונים שבעולמי.

בעל כישורים ככל שתהייה, כדאי ונכון לעצור, להתבונן להבין שנכון לאפשר זמן בו נוכל להרפות אל תוך סל המשימות הללו בחיינו ולא לבד אלה יחדיו כזוג התומך ונתמך כשני חלקים של אותו השלם.

והנה סיפור של זוג אנו, יגאל ורונית ממנות, יגאל מטפל 25 שנה ובעל כישורים רבים נוספים בתחום הטיפולי, רונית מטפלת 18 שנה ואימא לילד עם צרכים מיוחדים, עוסקים בברורים ובמתן טיפול והנחייה לזוגות בתחומי החיים ובקשר שביניהם

זוגות מופלאים, אנשים טובים ורגישים, מוכשרים ומצליחים, מגיעים לקחת פסק זמן מהמרוץ היום יומי רווי המשימות והצרכים,

הם נפגשו לפני שנים או חודשים, חיים יחדיו תחת אותה קורת גג ועומדים בכל משימות החיים הנדרשות, אך לא נותר זמן ומקום למפגש אינטימי לתאום ציפיות, רצונות, צרכים, מפגשים שיעוררו את זיכרון האהבה שביניהם ויאפשרו תקשורת אוהבת ותומכת הפותרת חילוקי דעות ורצונות של כל אחד מבני הזוג.

אז הם מגיעים ואנחנו מתרגשים איתם, מגישים להם ארוחת ערב צמחונית ועשירה , נהנים ממראה התענגותם מהמטעמים שהגשנו להם, למחרת, ארוחת בוקר מוגשת וכעבור מספר שעות נפגשים לטיפול גוף/נפש זוגי, הלוואי ואפשר היה להמחיש את שמתחולל בזמן הטיפול, הגוף מדבר בפני עצמו, את סיפורי החיים מכל הזמנים.
אנחנו מרגיעים, מעודדים, מדרבנים, מחזקים, עוזרים לתהליכים להתרחש, להיות בתהליכים ולחלוף על פניהם והכל בשעה אחת ותוך כדי מגע.

חווית הביחד עם מינימום הסחות דעת, מאפשרת דיאלוגים, ברור חילוקי דעות, הבעה של רצונות ותאום ציפיות אחד מהשני.

זה נשמע מאיים?? מה פתאום בחופש צריכים להתקשקש? יש לנו מזה מספיק בבית…

בחופשה זאת הזדמנות להקשבה ואמירה ללא שיפוטיות וביקורת, ללא כעס ותסכול – זהו זמן איכות לבנייה מחודשת, להתנקות .

בילוי משותף בטבע, קצת קריאה, סרט טוב, טיול קטן..

לקראת סוף החופשה מקנחים בסדנת טנטרה זוגית על המרפסת המבודדת. אז פוגשים את הישות הזוגית דרך חמשת החושים, בתהליך מובנה, מתבוננים בעיניים פנימה שהן ראי הנפש שלנו (כמה זמן לא ראינו זאת?), נוגעים ולא נוגעים, מיישמים את תחושת הלהיות מובל ומוביל, עוברים את משימות החיים הגדולות בקטן אחד מול השני באמצעות החושים, אז כל מה שעולה, זורם ומציף את הידע הפנימי ומפה, ישנן תובנות שאיתן הולכים הביתה מאוחדים יותר, שמחים יותר, אוהבים יותר, רגועים.

גם אנו נפעמים מחוויות מופלאות שכאלה שמעשירות את עולמינו  ומשמחות אותנו כמטפלים ומארחים, נופלת בחלקינו הזכות לעזור ולשפר מהלכי חיים.

נתראה,

יגאל ורונית 2014